Bemutatkozás
Iskolánk jelmondata: Segítünk megtalálni a holnapod!
Képzési filozófiánk:
Naprakész és használható tudás biztosítása tanulóinknak, igazodva a helyi és az országos munkaerő-piaci igényekhez továbbá szakmai fejlődés lehetőségének biztosítása dolgozóinknak.
A szakmák elsajátítására lehetőség van technikusi (5 év) és szakképző iskolai (3 év) évfolyamokon nappali munkarend szerint és felnőttképzés keretében esti tagozaton.
A lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók számára a rugalmas tanulási utak keretében esélyt biztosítunk az alapfokú iskolai tanulmányok befejezésére, részszakma megszerzésére.
Kiemelt céljaink:
Rugalmas, változásra és megújulásra képes intézményi struktúra fenntartása
A gazdasági szereplők által igényelt tagozatok, szakmák indítása, különös tekintettel a felnőttképzésre.
Szakmai együttműködés mélyítése és szélesítése az Érdi Szakképzési Centrum iskoláival, a hazai és határon túli szakképző intézményekkel.
Partneri együttműködés a duális képzőhelyekkel-szereplőkkel (környezetünkben levő gazdasági egységek, kamara, munkaügyi központ, oktatási intézmények)
Erős partneri kapcsolatok külföldi intézményekkel
Folyamatos és sikeres részvétel hazai és nemzetközi pályázatokban, projektekben
Környezet- és egészségtudatos szemléletre történő nevelés, Örökös ÖKO-iskola cím, "zöld irodák"
Kossuth Zsuzsanna életrajza
1817. február 17-én Sátoraljaújhelyen született, a család ötödik gyermekeként. A Kossuth szülők első és egyetlen fiúgyermeke Kossuth Lajos volt.
1841 –ben házasságot köt Meszlényi Rudolffal, aki bátyja feltétlen híve. Férjével boldog, kiegyensúlyozott házasságban éltek. Két kislány és egy fiú gyermekük született. A kisfiú születését megelőzően Zsuzsanna elveszítette a férjét.
Mély gyászából a történelmi események rázták fel. Önfeláldozó tevékenységre, hivatásra, a betegek ápolására vállalkozott a szabadságharc idején. Felismerte, hogy nincs elég ápolónő az országban, a kórházak felszerelése hiányos és számuk kevés. Kossuth Lajos kormányzóvá választása után kinevezte őt a magyar honvéd csapatok országos főápolónőjévé.
A szabadságharc bukását követően nyomorúságos körülmények között élt családjával. A nedves falak közt megbetegedett, kiújult lappangó tüdőbaja. Osztrák katonatisztek közbenjárásának köszönhetően a hazaárulás vádja alól felmentették.
Az ötvenes évek elején Zsuzsanna részt vett egy összeesküvés előkészítésében, abban bízva, hogy Kossuth Lajost sikerül visszahozni az országba.(Makk-féle szerveződés). A szerveződés azonban lelepleződött. Az összeesküvés vádját nem tudták Zsuzsannára bizonyítani, szabadlábra helyezték, de az országot el kellett hagynia. A család először Lipcsébe, majd Brüsszelbe utazott. 1853 tavaszán érkeztek meg New Yorkba. Tüdőbetegsége régóta kínozta, ennek ellenére fáradhatatlanul dolgozott a gyermekeiért. 1854. június 29-én 37 éves korában halt meg. Kossuth Zsuzsanna hamvai még ma is New York-ban nyugszanak
